PRZYPRAWY – JAKIE NAJLEPIEJ UŻYWAĆ

Coraz więcej ludzi chce się odżywiać zdrowo, nic w tym dziwnego, jeśli alternatywą na starość jest posiadanie wrzodów, chora wątroba i otyłość, wolimy być wysportowani i aktywni fizycznie na emeryturze.

PRZYPRAWY – JAKIE NAJLEPIEJ UŻYWAĆPrzyprawy, bo o nich chcemy „porozmawiać”, niby są małym dodatkiem, dodajemy ich szczyptę do potrawy, ale bez nich nasze jedzenie będzie jałowe, bez smaku. Jakie przyprawy najlepiej używać, a z jakich zrezygnować? Na pierwszym miejscu – ogranicz sól! Sól nazwana przez niektórych białą śmiercią, jest dodawana niemal wszędzie, zresztą tak samo jak cukier. Jeśli stosujesz mieszkanki przypraw, na pierwszym miejscu w składzie także znajdziesz sól – odradzamy stosowanie takich mieszanek przypraw.

Najlepiej stosować w kuchni przyprawy jedno składnikowe: bazylia, oregano, tymianek, itd. Mamy pewność, że nasza przyprawa jest zdrowa i nie zawiera soli. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej eko, możesz samodzielnie wyhodować w domowym zaciszu zioła. U nas w domu rośnie lubczyk, bazylia, oregano, mięta i wiele innych ziół. Wyhodowanie ich i utrzymanie nie jest w cale takie trudne. Jeśli nie wykorzystujemy ziół na bieżąco, zbieramy liście i suszymy do późniejszego wykorzystania. Nie dość, że jedzenie jest zdrowsze, świeże zioła znacznie bardziej wzbogacają aromat naszego dania.